DOLAR: 5.77 TL
EURO: 6.36 TL

Halep, Kahraman İtfaiyeci ve Şanslı Köpek…

2 yıl önce
656 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

“Kahraman İtfaiyeci Ölen Köpeği Hayata Döndürdü” diyordu haberin başlığında. Evet haber böyle idi, yangından son anda çıkarılan köpeği kaldırımda cansız halde yatarken kalp masajı ve suni teneffüs ile hayata döndüren Kahraman bir itfaiyeciden bahsediyordu ve tabi hayata dönen bir şanslı bir köpekten.

Şanslı idi çünkü haber değeri taşıyordu. Şanslı idi çünkü biri ona yardım etmişti. Evet, şanslı idi çünkü yapılan başarılı müdahale ile hala nefes alabiliyordu.

Peki ya Halep’tekiler. Onların haber değeri yok mu? Onlar bu köpek kadar kıymetli değil mi ki biri koşup onlara da el uzatmıyor? Dünya seyrediyor, biz seyrediyoruz. Canlı yayında bombalar ve sonucunda savrulan cesetler. Ama koşup kahraman bir itfaiyeci onlara yardım etmiyor.

Halep, eyyyy Halep! Müslüman olduğun için mi çekiyorsun bu acıları. Hz. Peygamberin (sav) Ümmeti olduğun için mi kanın beş para etmiyor, yerde yatan köpek kadar değer taşımıyorsun?

Biz kadere iman ettik. Biliyoruz ki hayata da ölüme de kısacası her şeye takdir yetkisi olan yalnızca Allah. Yaşatacak olan da O, öldürecek olanda. Ama bizler üzerimize düşen vazifeleri yapmalıyız. Ortada bir zulüm var. Ortada kan ağlayan Müslüman kardeşlerimiz var. Ortada perişan olan mazlumlar, çocuklar, kadınlar var. Bir şeyler yapmalıyız.

Elbette ki hayvanlarında korunmaya kurtarılmaya hakları var. Elbette ki bu itfaiyecinin yaptığı gerçek bir kahramanlık ama ya Halep? Ya diğer Müslüman kardeşlerimiz? Yok mu onların yaşamaya hakkı? Yok mu onlara bir yardım eli uzatacak kahraman?

Ve tabi ülkemde şehit edilen güvenlik güçlerimiz ve sivillerimiz, halkımız. İçimiz yanıyor. Bir yazarın dediği gibi “rahmet düzen lanet bozan”. Birlik ve beraberliğimizi korumalı, ellerimizi yüreklerimizi daha da kenetlemeliyiz. Ki hainler, zalimler bize, ülkemize ve tüm ümmete zarar veremesinler. Kahhar ismiyle kahretsin zalimleri, hainleri, teröristleri ve onlara yardımcı olanları.

 

Sözlerimizi Merhum şairimizin günümüzü en güzel şekliyle yansıtan şiiriyle bitirelim.

Yâ Râb, bu uğursuz gecenin yok mu sabâhı?
Mahşerde mi bîçârelerin, yoksa felâhı!

Nûr istiyoruz… Sen bize yangın veriyorsun!
‘Yandık! ‘diyoruz… Boğmaya kan gönderiyorsun! M.Akif ERSOY

Halep, Kahraman İtfaiyeci ve Şanslı Köpek… Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık