DOLAR: 5.78 TL
EURO: 6.38 TL

ÇOCUKLAR TABLET, TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR KARŞISINDA NE KADAR KALMALI?

3 yıl önce
405 kez görüntülendi

ÇOCUKLAR TABLET, TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR KARŞISINDA NE KADAR KALMALI?

Amerikan Pediatri Derneği (AAP), çocukların gün içerisinde ne kadar ekran başında kalması gerektiğini ortaya koyan tavsiye kararını açıkladı.

18 ayın altındaki çocukların kesinlikle hiçbir ekran görüntüsüne maruz kalmaması gerektiğini belirten ABD’li çocuk doktorları, 2 ila 5 yaşındaki çocukların ise günde bir saat ile sınırlandırılması gerektiğini vurguladı. O yaştaki çocukların eğitim içerikli programlar izlemesi gerektiğini savunan uzmanlar, 2 ila 5 yaşındaki çocukların ebeveynlerine de seslenerek, izin verilen bir saat içerisinde mutlaka çocukların yanında olmalarını tavsiye etti.

ÇOCUĞUNUZ 5 YAŞINDAN BÜYÜKSE…

5 yaşından büyük çocuklara herhangi bir zaman kısıtlaması getirilmemesi gerektiğini belirten uzmanlar, “Bu çocukların ne izlediği mutlaka kontrol edilmeli. Tabii ki saatlerce ekran başında bulunmamalılar. Özellikle yatmadan önce ekran ışığına maruz kalmamalılar” diye konuştu.

Ekran karşısında geçirilen fazladan her bir saatin dikkat bozukluğu ve okullarda başarısızlığın önünü açtığını kaydeden uzmanlar, hafızanın zayıflaması ve uyku bozukluğu gibi rahatsızlıkların da ‘ekran bağımlılığı’nın nedeni olduğunu belirtiyor.

KAYNAK : http://www.haber3.com/cocuklar-tablet-televizyon-ve-bilgisayar-karsisinda-ne-kadar-kalmali-3990462h.htm

ÇOCUKLAR TABLET, TELEVİZYON VE BİLGİSAYAR KARŞISINDA NE KADAR KALMALI? Konusuna Ait Etiketler

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.

Yorum Yaz


Yukarı Çık