DOLAR: 5.78 TL
EURO: 6.44 TL

ÖMÜR BAHÇESİ

3 yıl önce
1.314 kez görüntülendi

Resim bulunamadı

Ömür bahçesinin en güzel yaşı kaçtır diye sordunuz mu kendinize?
Dolaştınız mı ömür sokağında salınarak terk ettiğiniz yaşlarınızı?
Belki dokunmaya gücünüz yok uzaktan izlemek iyi gelecek ruhununuza ve yürüyorsunuz çıplak ayak gök yüzüne mütiş bir yolculuk başlıyor içinizde.
Şimdi maviye yakın yeşile uzaksınız. Yeşilde hayal kırıklıklarınız gizlenmiş bekliyor mahcup bir çoçuk gibi.
Mızmızlanıyorsunuz. Kendi içinizde yüzleşmeye gücünüz var mı tüm geçmişinizle? Dalıp gidiyorsunuz uzaklara, hem de çok uzaklara… 10-11 yaşlarında bir kız çoçuğu… Biraz ağlamış, biraz kırılmış tüm hayalleri elinden alınmş. Yüzünüzü hemen çeviriyorsunuz ondan, teselli etmeye gücünüz yok belli ki. Bir ahhh geçirip maviyi içinize çekiyorsunuz. Mavi gibi derin, mavi gibi endişelisiz. Cesaretiniz yok küçük kızla karşılaşmaya, ya onu avutamazsanız… Öylece kalıyorsunuz saatlerce arkanız dönük tüm geçmişinize. Gözünüzden bir kaç damla yaş süzülüyor. Ve yüreğinize dokunuyor küçük bir el, tüm kırgınlıklarıyla kucaklıyorsunuz onu. Siz onun elinden tutuyorsunuz o sizin göz yaşınızı siliyor. Tüm geçmişinizle ahlarınızla, keşkelerinizle, nedenlerinizle, niçinlerinizle kuçaklaşıyorsunuz ve bir öfke içinizden uçup gidiyor mavinin derinliklerine.
Küçük kız avuçlarını açıyor, gösteriyor size elinden alınmış umutlarını. Hayalleri başka bahara kalmış.
Bir avucuna maviyi bir avucuna uzaktaki yeşili koyup avuçlarını sıkıca kapatmasını söylüyorsunuz. Ve bir anda tüm benliğiniz turkuaza boyanıyor. Gülümsüyorsunuz, tüm geçmişinize hayatınızdaki size haksızlık yapan tüm renkleri affediyorsunuz. Turkuazın şükrüne duruyor bütün kalbiniz.
Sonra tekrar soruyorsunuz kendinize ömür bahçesinin en güzel yaşı kaçtır diye. Hayallerinizi gerçeklestirdiğiniz yaşlar ömür bahçesinin en güzel yaşı diye haykırıyor tüm geçmişiniz size.

Bu Konuyu Sosyal Medyada Paylaş

Yorumlar

  1. Avatar Seher dedi ki:

    okudukca cok duygulandim, yazarin emegine kalemine saglik

Yorum Yaz


Yukarı Çık